JW_PLG_SIG_NOTICE_03 images/hubertus

Udziałem w spektaklu Cowarda pt.: „Medium” w Teatrze Kwadrat  w Warszawie zakończyliśmy realizację projektu EDUKACJA PRZEZ TEATR.

{gallery}hubertus{/gallery}    22 i 23 października 2016 roku w Węgrowie spotkali się wszyscy myśliwi, sympatycy łowiectwa i miłośnicy lasów. Już po raz VII mieli okazję uczcić swoje święto – Hubertusa Węgrowskiego. W tym roku impreza miała charakter ogólnopolski, a jej honorowym patronem był minister środowiska prof. Jan Szyszko.

W dniu 14.09.2016 roku w Domu Kultury w Węgrowie zebrali się miłośnicy Ziemi Węgrowskiej na I Powiatowym Kongresie Turystycznym.

Pod koniec sierpnia tego roku 22 osobowa grupa uczniów z ZSP w Sadownem wyruszyła na wakacyjny obóz turystyczno-taneczno-wokalny. Celem podróży był Zwardoń w Beskidzie Żywieckim.

W ostatnim tygodniu nauki  w ZSP  w Sadownem odbyły się dwudniowe warsztaty artystyczne dla uczniów liceum, technikum i szkoły zawodowej. Podczas bardzo sympatycznych ale również ogromnie wyczerpujących zajęć,  25 młodych artystów uczyło się tańców narodowych: poloneza i mazura. Była to dla nich wielka i niezapomniana przygoda, gdyż warsztaty poprowadziła pani Agnieszka Nagnajewicz – choreograf Ludowego Zespołu Artystycznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - Promnych. To dopiero początek tanecznej przygody młodych, ponieważ nabyte umiejętności będą ćwiczyli podczas obozu wakacyjnego w górach. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „A to Polska właśnie” i były współfinansowane przez Powiat Węgrowski, ZSP w Sadownem  i Stowarzyszenie Działam.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Działam

Święto Konstytucji 3-go Maja jest świętem radości i dumy narodowej Polaków. W 1791 roku została uchwalona pierwsza w Europie konstytucja. Dziś po 225 latach uczciliśmy to wydarzenie udziałem w obchodach gminnych. Jako społeczność szkolna uczestniczyliśmy we Mszy św. i uroczystościach na Placu Kościelnym. ZSP w Sadownem reprezentowali: poczet sztandarowy, grupa taneczna, nauczyciele i uczniowie. Nasza delegacja złożyła kwiaty przy kamieniu pamięci, wzięła udział w apelu i uroczystej defiladzie ulicami Sadownego, na zakończenie zatańczyła tańce podlaskie i walca. Było pięknie, kolorowo i patriotycznie!                                                          fot.S.Chyliński, infosadowne.boo.pl

Na zaproszenie ministra prof. Jana Szyszko grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem miała zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu wigilijnym w Ministerstwie Środowiska w Warszawie 23.12.2015 roku.

"W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą.”

Paulo CoelhoCzarownica z Portobello

Dnia 10.11.2015 odbyła się niecodzienna uroczystość. Tematem spotkania były refleksje na temat stosunku współczesnego pokolenia do wydarzeń i ludzi z przeszłości.  W dobie internacjonalizmów, kosmopolityzmów, integracji, międzynarodówek i różnego typu wspólnot państwowych mówienie o tradycji  narodowej,  lokalnej i patriotyzmie nieraz wydaje się być anachronizmem i może narazić na śmieszność.

Okolice 11 listopada skłaniają jednak do refleksji nad tymi zagadnieniami.

Rok szkolny rozpoczęty, za nami wakacje, przed nami nowe zadania. Po letnich przygodach zostały tylko piękne wspomnienia. W tym roku młodzież z liceum i technikum sadowieńskiego wypoczywała nad morzem w Jantarze. Pogoda dopisała, było piękne słońce ale bez dokuczliwych upałów. Udało się zrealizować plan wypoczynku. Było więc zwiedzanie okolic czyli:  Gdańska, niemieckiego obozu koncentracyjnego w Stutthofie i  zamku krzyżackiego w Malborku, były kąpiele morskie, lądowe i słoneczne i oczywiście codzienna porcja tańców. Ponadto dobre towarzystwo, smaczne jedzenie i wygodne spanie. Co więcej trzeba?

Obóz został zorganizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Gminę Sadowne oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem.

Organizatorem wypoczynku było

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Działam.