Czekamy na wiosnę z utęsknieniem… Wielkanoc to święta wiosenne, kolorowe, ciepłe. I my ten ciepły i kolorowy nastrój zawieźliśmy wczoraj do domu dziecka Julin.
Wielkanoc to także kolorowe ozdoby, pisanki, koguciki, kurczaki. Razem z mieszkańcami domu dziecka ozdabialiśmy styropianowe jajka, tworząc z nich fantastyczne pisanki. Były też fikuśne koguciki, z których powstały wyjątkowe ozdoby wielkanocnego stołu. Atmosfera była bardzo wesoła i miła. Wolontariuszki pomagały szczególnie chłopcom w wykonaniu ciekawych ozdób. Każda ozdoba była bardzo ładna, dopracowana i inna.
Dziękujemy mieszkańcom Julina, że tak miło nas przyjęli i do następnego spotkania!
Małgorzata Olton – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

   

   Profilaktyka jest niezbędna, konieczna, obowiązkowa w wielu dziedzinach naszego życia. Korzystanie z doświadczenia innych pozwala nam uniknąć wielu pułapek, niebezpieczeństw, przykrych sytuacji.

Profilaktyka powoduje, że społeczeństwo jest zdrowsze, silniejsze, mądrzejsze oczywiście pod warunkiem, że czerpie z wiedzy innych i wyciąga właściwe wnioski.

Już od kilku lat organizuję Dzień Profilaktyki w naszej szkole. Staram się, aby co roku działo się coś ciekawego, a tematy zaspokajały potrzeby naszych uczniów w wiedzę i doświadczenie.

W Starostwie Powiatowym w Węgrowie po raz kolejny obchodzono Powiatowy Dzień Wolontariusza. Wśród wyróżnionych było też Szkolne Koło Wolontariatu ZSP w Sadownem.

1 grudnia odbyła się z tej okazji konferencja zorganizowana przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworku, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor”. Konferencja była podsumowaniem projektu „Pomagam” realizowanego w ramach zadania publicznego „Wolontariat Szkolny” ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

   

   Szkolne Koło Wolontariatu przy ZSP w Sadownem Zostało docenione przez Marszałka Województwa  Mazowieckiego, pana Adama Struzika. Zajęliśmy  II miejsce w wojewódzkim konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Do konkursu przystąpiło ponad 100 uczestników spośród których nagrodzono  trzech laureatów i kilku wyróżniono.

Jesteśmy ogromnie dumni, że dzięki naszej bezinteresownej pracy Sadowne jest znane i doceniane województwie mazowieckim. Ta nagroda motywuje nas i dopinguje do dalszej pracy i podejmowania nowych wyzwań szerzących ideę wolontariatu.

Małgorzata Olton

Opiekun SKW w ZSP w Sadownem

Fotorelacja 

 „ Współczuj w cierpieniu, chętnie spiesz z pomocą, radą i sercem”

    06.06.2016 młodzież z liceum i technikum w Sadownem odwiedziła  Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne ITAMED w Sadolesiu aby zaprezentować część artystyczną poświęconą postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Szkolne Koło Wolontariatu, działające w ZSP w Sadownem, organizuje akcję „Świąteczna Paczka”!

   Jest w naszej gminie wiele rodzin z dziećmi, które są w trudnej sytuacji materialnej. Pragniemy wesprzeć te rodziny i sprawić, że nadchodzące święta będą lepsze, milsze, radośniejsze, a dzieci otrzymają wymarzone prezenty.

  Jesteśmy wolontariuszami, staramy się podejmować różne działania mające na celu niesienie pomocy, ale często potrzebujemy w tych działaniach wsparcia wspaniałej sadowieńskiej społeczności! Także i tym razem zachęcamy Państwa bardzo serdecznie do pomocy w spełnianiu dziecięcych marzeń i wsparciu potrzebujących rodzin.

W sklepie Robert i Topaz stoją pojemniki z informacją o naszej akcji „Świąteczna Paczka”. Można do nich wkładać produkty spożywcze, środki piorące, zabawki i co tylko Państwo uważacie, że może być pomocne w organizacji zbliżających się świąt.

Liczymy na Państwa wsparcie. Wszystkim Państwu bardzo gorąco dziękujemy za pomoc w realizacji idei świątecznej paczki, zrozumienie potrzeb innych i wrażliwość na dziecięce serca!!!

Małgorzata Olton – opiekun SKW w ZSP w Sadownem

Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

Opiekun Małgorzata Olton – pedagog szkolny

            Od października roku szkolnego 2014/2015 działa Szkolne Koło Wolontariatu, które liczy 22 członków. Młodzież wraz z opiekunem organizuje i realizuje różne akcje charytatywne, które maja na celu pomoc potrzebującym, ale również pełnią funkcję wychowawczą. Uczą młodzież wrażliwości i empatii do innych ludzi.

            Nasze najważniejsze akcje w I semestrze:


Zapraszamy serdecznie wszystkich amatorów słodkiego szaleństwa na degustację przepysznych ciast!!!

Wszystkie smakołyki do kupienia

tylko za złotówkę za ciacho

już 12 lutego (czwartek)

w pracowni historycznej na pierwszym piętrze (Liceum).

 

Już od drugiej przerwy !!! 

ZAPRASZAMY!!!


Szkolne Koło Wolontariatu

 

Szkolne koło wolontariatu organizuje sprzedaż ciast przygotowanych przez nasze Technikum Gastronomiczne...

 

Dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą akcję zbiorki pieniędzy

dla poszkodowanej w pożarze domu rodziny.

Dzięki wam zebraliśmy 372,60 zł.

Więcej artykułów…

  1. FINAŁ GÓRY GROSZA
  2. Góra Grosza
SFbBox by web design dubai
2012 LO Sadowne
Powered by Joomla 1.7 Templates