O projekcie

 

   Sposób żywienia można poddawać modyfikacjom. Oznacza to nie tylko możliwość oddziaływania na dietę, ale też na kontrolę, wprowadzanie  i utrzymywanie nawyków. Dlatego niezmiernie ważne jest promowanie zdrowego stylu życia. Zainteresowanie młodzieży zasadami piramidy żywieniowej jest jednym z wielu sposobów  kształtowania postaw prozdrowotnych. Szkoła nasza nawiązała współpracę w ramach międzynarodowego programu „Uczenie się przez całe życie”. Realizujemy projekt Comenius „Health and nutrition without borders” (”Zdrowie i żywienie bez granic”), którego celem jest propagowanie interkulturowości oraz kształtowanie i popularyzowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

 

 

Comenius - entuzjaści w naszej szkole

 

 

  

 Lp.

       Imię i nazwisko

Klasa

1

Bala Piotr

IIa

2

Chojecka Marta

IIIa

3

Daniluk Karolina

IIa

4

Decyk Ewelina

IIIb

5

Kacprzyk Izabela

IIIb

6

Kowalczyk Adrianna

IIa

7

Łopaciński Maciej

IIIa

8

Niegowska Katarzyna

IIa

9

Ogonowska Magdalena

IIIa

10

Puścion Marta

IIIa

11

Renik Zuzanna

IIa

12

Rodźko Marta

IIa

13

Rogala Kinga

IIIa

14

Sawicka Martyna

IIb

15

Tarapata Izabela

IIa

16

Urbankowski Jakub

IIIa

17

Wódka Joanna

IIIa

18

Kamiński Robert

IIa

 

 

 

Pierwsza wizyta robocza w Vinchiaturo

    W dniach 16-18 listopada 2010r. koordynator projektu Hanna Łojek przebywała z wizytą  roboczą w szkole koordynatora projektu w Vinchiaturo. Celem wizyty było zaplanowanie harmonogramu zadań dla szkół partnerskich oraz omówienie szczegółów dotyczących produktów końcowych i organizacji wizyt w szkołach partnerskich. W spotkaniu udział wzięli partnerzy z Francji i Hiszpanii.

 

     Comenius w Sadownem

    Zgodnie z harmonogramem projektu w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie wszystkich partnerów projektu Comenius. W dniach 08-13 kwietnia 2011 roku mieliśmy zaszczyt gościć nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich z Włoch, Francji i Hiszpanii. Wizyta, która była pierwszym krokiem do poznania się wszystkich uczniów ze szkół partnerskich, miała na celu prezentację pierwszego zadania projektowego, jakim była analiza piramidy żywieniowej.

Piramida Żywieniowa w naszej szkole


Zgodnie z harmonogramem projektowym w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie wszystkich partnerów projektu. W dniach 08-13 kwietnia 2011 roku mieliśmy zaszczyt gościć nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich z Włoch, Francji i Hiszpanii. Wizyta, która była pierwszym krokiem do poznania się wszystkich uczniów ze szkół partnerskich, miała na celu prezentację pierwszego zadania projektowego, jakim była analiza piramidy żywieniowej.

 

Dzień Promocji Zdrowego

Żywienia w naszej szkole

 

   W dobie dominacji produktów fast food oraz popularności biernych form spędzania wolnego czasu, promowanie zasad zdrowego odżywiania ma szczególne znaczenie dla kondycji zdrowotnej mieszkańców Europy. W dniu 14 czerwca 2011 w ramach Projektu Comenius, nasza szkoła zorganizowała "Dzień promocji zdrowego żywienia”. W tym celu zaprosiliśmy specjalistę od żywienia panią profesor Małgorzatę Drywień, która jest pracownikiem naukowym SGGW w Warszawie i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Siedlcach. Mottem spotkania była parafraza słynnego powiedzenia „Myślę więc jem”. W swojej prelekcji ”Zdrowie na talerzu” pani profesor zwróciła uwagę na błędy żywieniowe i konsekwencje nieprawidłowego żywienia w postaci otyłości, anoreksji i bulimii.

 

Niezapomniana wizyta w Redon we Francji

 

    W dniach 18-23 października bieżącego roku odwiedziliśmy naszą szkołę partnerską w Redon  we Francji w ramach projektu Comenius - Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół. W wyjeździe uczestniczyło pięć uczennic oraz trzech nauczycieli. W spotkaniu wzięli udział także nasi przyjaciele z Włoch i Hiszpanii. Podróż, którą odbyliśmy autobusem, samolotem i pociągiem sieci regionalnej TER była wielkim przeżyciem. Dużą frajdą okazała się podróż pociągiem szybkiej kolei TGV.

 ZDROWIE BEZ GRANIC, CZYLI NASI W VINCHIATUROGrupa uczniów zaangażowanych w projekt Comenius przygotowywuje się do kolejnej wyprawy "w świat". Pilnie pracują nad prezentacją i z niecierpliwością odliczają czas do wyjazdu. Tym razem odwiedzą szkołę partnerską w Vinchiaturo we Włoszech. Będzie to już ostatnie spotkanie we wspólnym projekcie młodzieży z Polski, Hiszpanii, Francji i Włoch.


W dniach 8-13.05 2012, 8-osobowa grupa uczniów i nauczycieli z Sadownego wzięła udział w kolejnym, międzynarodowym spotkaniu, w ramach projektu Comenius „Zdrowie i żywienie bez granic”.

Był to ostatni z czterech wyjazdów.  Wcześniej odbyły się wizyty szkół partnerskich w Polsce - w Sadownem, we Francji -w Redon oraz w Madrycie w Hiszpanii.

   

SFbBox by web design dubai
2012 LO Sadowne
Powered by Joomla 1.7 Templates