Narkotyki –śmiertelna „bajka”…

przestroga dla Rodziców

            Dbamy o nasze dzieci najlepiej jak potrafimy, staramy się im wszystko zapewnić, spełniać ich zachcianki i marzenia…a jednak mimo to może nas zaskoczyć wiadomość o naszym dziecku, że było pod wpływem alkoholu, narkotyków, innych substancji psychoaktywnych. Wtedy okazuje się, że tak naprawdę niewiele wiemy o naszym dziecku, uświadamiamy sobie, że odkąd poszło do gimnazjum to już rzadko z nami rozmawia, nie znamy jego kolegów, nie wiemy jak spędza czas gdy my jesteśmy w pracy, i w ogóle mało o nim wiemy. Jesteśmy przecież tak bardzo zapracowani, spędzamy w pociągu lub samochodzie jadąc do pracy, kilka cennych godzin, które powinniśmy spędzić z naszymi dziećmi. Ale cóż, takie czasy, trzeba pracować, spłacać kredyty, utrzymać rodzinę… Ponadto coraz więcej rozbitych rodzin, trudne relacje między ludźmi nawet w rodzinach pełnych, brak wsparcia i porozumienia między członkami rodzin, złe wzorce ze strony rodziców: nadużywanie alkoholu, przemoc, itp. powodują, że młodzi ludzie szukają ucieczki, odskoczni, zapomnienia o problemach, przyjemności.

Pomaganie potrzebującym jest bardzo pozytywne i ważne. Zaszczepienie w młodych ludziach bakcyla wrażliwości na cierpienie i problemy drugiego człowieka przejawia się wielką chęcią niesienia pomocy i ich zaangażowaniem w różnego rodzaju akcje charytatywne.

 

   

    Zbliżające się wakacje to dobry pretekst do napisania kilku zdań skierowanych do młodzieży i rodziców o tym co ten piękny wakacyjny czas ze sobą niesie, ale również to dobry powód aby rozpocząć cykl krótkich (a może długich ) artykułów na wiele tematów poruszających problematykę uzależnień, walki z nałogami oraz rodzajów pomocy dla tych, którzy na tę pomoc oczekują i są gotowi zawalczyć o siebie. Problematyka uzależnień jest bardzo szeroka ale postaram się nie zanudzić nikogo zbyt długimi wywodami. Liczę jednak na chwilę refleksji i zastanowienia.

SFbBox by web design dubai
2012 LO Sadowne
Powered by Joomla 1.7 Templates