Zapraszamy na zwiedzanie Krakowa i Zakopanego

w pierwszym tygodniu ferii zimowych

Szczegóły: kliknij tutaj

Więcej informacji: Paweł Styś, tel. 602 408 231

Maraton filmowy w Multikinie Targówek - noc z piątku na sobotę 28-29 XI

4 filmy w cenie 55 zł z dojazdem z Sadownego
Miasto 44
Służby specjalne
Obywatel
Bogowie

Spływ organizuje Sadowieński Klub Rowerowy Bike-club

Program:

9,30 zbiórka w Węgrowie (zalew, rynek - do ustalenia)
przejazd do do Wyszkowa k. Węgrowa
10.00 - 14.00 płyniemy Liwcem m.in obok Sowiej Góry, zamku w Liwie

Spływ kończymy nad Zalewem Węgrowskim - plażujemy i kąpiemy się na strzeżonym kąpielisku

czas spływu: 4 godziny z odpoczynkami

W grupie będzie ratownik WOPR

Koszt: 25 zł/osoba (2 osoby w kajaku)

uczestnicy conajmniej jednej wycieczki kilkudniowej organizowanej przez Sadowieński Klub Rowerowy płacą tylko 10 zł/osobę (Serock, Augustów, Śniardwy)

Dojazd do Węgrowa we własnym zakresie: autobus PKS, samochód

Jeżeli z Sadownego zbierze się conajmniej 20 osób wówczas postaram się zorganizować autobus - bezpłatny albo przynajmniej za zwrot paliwa (5 zł)

Kajaki zapewnia http://www.kajakiwegrow.pl/

Kontakt: Paweł Styś, tel. 602 408 231

Sadowne – Serock – Modlin – Czerwińsk – Płock - Włocławek

11-14 VI 2013 (wtorek-piątek)

Program:

Dzień 1 wtorek (Doliną Bugu): 7.00 zbiórka przy LO, zapoznanie się z trasą i regulaminem.

Sadowne-Płatkownica-Brok-Udrzyn-Brańszczyk-Wyszków-Serock. Nocleg w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku (hala sportowa)

Dzień 2 środa (Doliną Narwi): Pobudka, śniadanie. Serock-Zegrze (odpoczynek nad zalewem)-Modlin (zwiedzanie twierdzy Modlin)- Czerwińsk n. Wisłą (miejsce gdzie książę Jagiełło przekroczył Wisłę po moście łyżwowym w drodze na Grunwald w 1410). Nocleg w klasztorze.

Dzień 3 czwartek (Doliną Wisły): Pobudka, śniadanie. Czerwińsk n. Wisłą – Płock. Zwiedzanie Płocka z przewodnikiem. Wieczorna wycieczka na drugą stronę Wisły. Nocleg.

Dzień 4 piątek (Doliną Wisły): Pobudka, śniadanie. Pakowanie. Wyjazd z Płocka. Zakończenie wycieczki na tamie we Włocławku. Po południu/wieczorem powrót autokarem do Sadownego.

Trasa: 80 + 60 + 60 + 50 = 250 km

Zapraszamy na majówkę z rowerem - "Doliną Liwca" 29-30 kwietnia (poniedziałek-wtorek)

szczegóły: www.bike-club.pl www.facebook.com/klubrowerowy

Sprawozdanie z działalności w 2012 r.

1.      1-3 V 2012 – 3-dniowy rajd rowerowy „Doliną Bugu” – 35 osób, 200 km na rowerach

Trasa: Sadowne-Miednik-Kosów Lacki-Sterdyń (nocleg w Zespole Szkół)-Drohiczyn (zwiedzanie i nocleg)-Grabarka (Prawosławna Częstochowa)-Mielnik (przeprawa promem przez Bug)-Janów Podlaski (zwiedzanie stadniny koni)

Sadowieński Klub Rowerowy i Liceum Ogólnokształcące w Sadownem organizuje trzydniowy wyjazd do Zakopanego

W trakcie będziemy:

podziwiać Tatry zimą

wjedziemy na Gubałówkę oraz Kasprowy Wierch (opcja)

pospacerujemy Krupówkami

kupimy oscypki

przejdziemy Doliną Kościeliską

spacerkiem do Morskiego Oka aby podziwiać Rysy

....

W dniach 21-22 września odbył się I zjazd uczestników obozów wędrownych i zimowisk z okazji 50 rocznicy powstania SZKOLNEGO KOŁA KRAJOZNAWCZO TURYSTYCZNEGO.

Program przedstawiał się następująco:

11.30-  Msza św. koncelebrowana przez ks. Tomasza Duszkiewicza

12.30-  Oficjalne otwarcie uroczystości: Część artystyczna w wykonaniu młodzieży      liceum

14.00-  Uroczysty obiad- stołówka szkolna (internat )

15.30-  Przegląd zdjęć obozowych na dużym ekranie na korytarzu liceum

18.30-  Uroczysta kolacja z oprawą muzyczną i zabawą

9.00-  Śniadanie w stołówce szkolnej

10.00- Zwiedzenie sal lekcyjnych, urządzeń sportowych i hali  sportowej

11.00-  Muzeum Ziemi Sadowieńskiej i GOK

12.00- Wycieczka poza Sadowne pod kierunkiem – Krzysztofa Kądzieli nauczyciela wych.fiz.

14.00- Zakończenie spotkania

zdjęcia poniżej

Relacja i zdjęcia z rajdu na stronie Sadowieńskiego Klubu Rowerowego www.bike-club.pl

Po miesiącach przygotowań, zakupach rowerów i innego sprzętu, ustalaniu szczegółów co do noclegów, wyżywienia i co-najmniej 50 innych spraw w piątek 20 maja ok godziny 14 po załadowaniu 26 rowerów i przyczepy bagażu grupa uczniów LO w Sadownem wyruszyła do Suwałk, gdzie w gościnnym domu parafialnym parafii p.w MB Miłosierdzia prowadzonej przez Księży Salezjanów mieliśmy spędzić kolejne 9 dni przemierzając rowerami najpiękniejsze zakątki Suwalszczyzny oraz mknąć autokarem do Wilna i Druskiennik.