Startujemy  w najbliższą niedzielę o godz. 5.20 z przystanku autobusowego pod szkołą.

Zbiórka o godz. 5.00!

Jedziemy do Warszawy Dar-Busem. Nie można się spóźnić, bo autobus nie zaczeka J

poniedziałek   8.00-10.35, 11.20-15.15

wtorek             8.00-9.45, 10.30-12.35, 13.20-15.00

środa               10.30-15.00

czwartek          8.00-15.00

piątek               8.45-15.15

W czerwcu 2016 roku biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam " udało się nam wspólnie ustanowić rekord w masowym czytaniu!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w sprawę czytelnictwa.

Zapraszamy do biblioteki:)

Uczniowie wszystkich szkół z Sadownego oraz duża grupa miłośników książek włączyła się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”, związaną z ustanowieniem rekordu czytania w jednym momencie. 10 czerwca o godzinie 10.00 wszyscy uczestnicy happeningu spotkali się na stadionie szkolnym z ulubionymi książkami w ręku i na kwadrans zatopili się w lekturze. Wszystko po to, by pokazać światu, że czytanie jest fajne, że czytaniem można i należy się chwalić. Badania Biblioteki Narodowej pokazują, że książki czyta dziś zastraszająco mało Polek i Polaków. Jesteśmy w tym temacie na szarym końcu Europy. Nadzieja na poprawę tej sytuacji leży w dorastającym pokoleniu. Stąd ogólnopolska akcja redakcji miesięcznika "Biblioteka w Szkole" skierowana do dzieci i młodzieży mająca na celu zachęcenie do sięgnięcia po lekturę i zainicjowanie mody na czytanie oraz pokazanie władzom lokalnym i państwowym istniejącego problemu.

Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej wszystkich, którzy chcieliby pokazać, że czytanie jest w modzie. Trzeba tylko zabrać ze sobą książkę i stawić się na stadionie w Sadownem 10.06.2016 r. o godz. 10.00

"Kto czyta-żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce na jeden żywot jest skazany." (J. Czechowicz)

Witamy w naszej bibliotece

Biblioteka to przyjazne miejsce, chętnie odwiedzane przez młodzież,

tu można przejrzeć czasopisma, powtórzyć lekcje, porozmawiać,

poczekać na autobus lub posurfować w internecie.

Naszym czytelnikom polecamy:

• bogaty księgozbiór literatury pięknej
  • literaturę popularnonaukową
  • encyklopedie i słowniki
  • czasopisma
  • lektury

W jaki sposób zachęcić uczniów do kontaktów z poezją? Co zrobić aby ich przygoda z literaturą nie była ciężkim, śmiertelnie nudnym zajęciem? Potrzeba „lekcji”, po której uczniowie  odkryliby, że w literaturze „coś jest”.

Właśnie takie ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia przeprowadziła w naszej szkole pani Mariola Pryzwan.

Podczas literackiego spotkania uczniowie ZSP poznali sylwetkę

Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej (dla przyjaciół-Lilki).

źródło: kulturalnawarszawa.pl

Stowarzyszenie Kulturalno Oświatowe Działam rozpoczęło realizację kolejnej, 3-ej już edycji projektu teatralnego. W jego ramach młodzież z ZSP w Sadownem obejrzy kilka spektakli  w warszawskich teatrach.

12 marca 2014 roku  w ZSP w Sadownem, w nowej sali kelnerskiej technikum gastronomicznego,  odbyło się niezwykłe spotkanie młodzieży z biografistyką -pisarką Mariolą Pryzwan. Było to już kolejne spotkanie  uczniów LO z panią Mariolą. W poprzednich latach mieliśmy okazję wysłuchać niezwykle barwnych opowieści o Władysławie Broniewskim, Marii Dąbrowskiej oraz Halinie Poświatowskiej.

Bibliografia – uporządkowany spis dokumentów wybranych według pewnych kryteriów, spełniających zadania informacyjne

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI FUNDACJI GARGANO - 2013 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich, którzy pragną spróbować swoich sił na polu literatury. Organizator konkursu - Fundacja Gargano wspiera rozwój młodych literatów i pomaga w starcie początkującym.

Temat konkursu to: To, co widzialne przemija, a co niewidzialne, trwa wiecznie.

Konkurs odbędzie się w kategoriach proza i poezja.

Nagrodą konkursu będą statuetki Św. Michała Archanioła z góry Gargano oraz nagrody rzeczowe (czytniki ebooków oraz odtwarzacze mp3).

W jury konkursowym zasiadać będą znawcy literatury oraz przedstawiciele fundacji.

Termin nadsyłania prac do 5 sierpnia br. Ogłoszenie wyników w dniu 20 września br.

Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział początkujący twórcy (ci, którzy nie mają na swym koncie więcej niż dwie pozycje drukowane), piszący w języku polskim, którzy ukończyli 18 lat.

Uroczysta gala odbędzie się 5 października br. w ośrodku ECCC w Warszawie.

Wymagania - nadesłanie 3 wierszy na temat konkursu lub opowiadania do 10 tys. znaków

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie http://www.fundacjagargano.pl/konkurs